A7E9E6D3 A1C1 4A78 8C08 D584C4ADB50E 777x423 - وکیل مهریه

وکیل مهریه

وکیل مهریه با تخصص وکالت در دعاوی خانوادگی می تواند از حقوق شرعی و قانونی شما دفاع نماید،شیوه قانونی مطالبه مهریه و جریان احقاق حق در این خصوص در تخصص وکیل مهریه می باشد.

مهریه چیست

مهر مال یا حق مالیست که در ضمن عقد نکاح برای زن تعیین می شود و وی به محض وقوع عقد مالک آن مال گشته و می تواند آنرا از مرد مطالبه نماید.

ویژگی و مشخصات مهریه:۱-مهریه باید مالیت داشته باشد ۲-قابل تملک باشد و زن بتواند مالک آن گردد ۳-بین طرفین عقد نکاح مهریه باید معلوم بوده و اوصاف آن مجهول نباشد .

وکیل مهریه در تهران

حق حبس زن در خصوص مهریه

زن نسبت به وصول مهریه حق حبس دارد یعنی مادام که پس از عقد نکاح مهریه به وی تسلیم نشده باشد می تواند از کلیه تکالیف و وظایف زناشویی امتناع کند لکن در صورتی که به اختیار مبادرت به انجام تکلیف خاص زناشویی(همبستر شدن)نماید حق حبس وی ملغی تلقی می گردد.

وکیل برای مهریه

انواع مهریه

مهرالمسمی،مهرالمثل،مهرالمتعه

۱-مهرالمسمی:مهری که همزمان با انعقاد عقد نکاح یا پس از آن توسط طرفین عقد یا شخص ثالثی تعیین می گردد.

۲-مهرالمثل :مهریه ای که در پاره ای از شرایط فرضا وقتی مهریه در نکاح تعیین نشده و زن تمکین خاص کرده باشد با در نظر گرفتن شرایط مختلف زن از قبیل وضعیت شغل و تحصیلات،خانواده و مکنت خانواده پدر و غیره و برادر نظر گرفتن عرف محل و مکان و در مقایسه با اماثل آن زن تعیین می گردد.

۳-مهرالمتعه:مهریه ای که در پاره ای از موارد با لحاظ وضعیت دارایی و مکنت مرد تعیین و مطالبه می گردد مانند موردی که مهر در عقد تعیین نگشته باشد و مرد همسر خود را طلاق دهد .

بهترین وکیل مهریه

مرجع صالح برای مطالبه مهریه:

حسب آخرین تغییرات قانونی اداره اجرائیات ثبت محل وقوع عقد نکاح پس از صدور تجرائیه صلاحیت اجرای مهریه و احقاق حقوق زن در این زمینه را دارد ،زن می تواند از طریق خدمات وکلای متخصص مهریه مراجعه و مطالبه مهر نماید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *