وکالت دعاوی حقوقی

وکالت دعاوی حقوقی در زمینه های گوناگون قراردادی،الزامات خارج قراردادی و سایر زمینه ها می باشد.

وکیل حقوقی کیست؟

افرادی که ادعا دارند در زمینه خاصی حق آنها ضایع شده و یا به طور کلی حق آنها پایمال گردیده است در حوزه دعاوی حقوقی قرار می گیرند. و برای اینکه حق خود را پس بگیرند و خود را ثابت کنند به مراجع قضایی صالح مراجعه می نمایند.


بر اساس قانون افراد برای این دعاوی حقوقی خود، می‌توانند وکیل بگیرند به همه عملیات مطرح نمودن دعوی پیگیری‌های حقوقی دیگر را بطور کلی به وکیل خود بسپارند.

ممکن است برخی افراد این سوال برایشان پیش بیاید که برای مطرح کردن دعاوی حقوقی لازم است که حتما وکیل حقوقی بگیرند یا خیر؟ آیا گرفتن وکیل حقوقی می تواند در فرایند محاکمه و دریافت نتیجه مطلوب به آنها کمک کند؟
در پاسخ به پرسش های فوق باید بگوییم مشکلات سخت و دقیقی در آیین دادرسی وجود دارد که برای افراد غیر حقوقی تسلط به آنها کاری سخت است و ممکن است سرعت دست یابی به نتیجه را کمتر کنند.

آشنایی با خدمات وکلای حقوقی

یک وکیل متخصص حقوقی روش تنظیم دادخواست ها، لوایح، شکایات، پردل و همچنین انتخاب اسناد را بسیار متفاوت از سایر وکلا انجام می دهند. بنابراین می توان گفت وکیل دعاوی حقوقی با توجه به اینکه او به قوانین و مقررات تسلط کامل دارد و همچنین حقوقی خود، روش ارائه ادله، زمان ارائه آن ها و نحوه استناد به ادله، ارائه دفاعیات اقدامات ضروری بر اساس زمانی که از نظر قانونی پیش بینی شده است، را به بهترین شکل ممکن انجام می دهد و به سادگی می‌توانند زمینه اثبات احقاق حق را برای موکل خود در مراجع قضایی به وجود آورد.

شاید شما نیز شاهد بوده اید که در دادگاهی حق با فرد خاصی است اما به دلیل اینکه دادخواست خود را به شیوه ی درست تنظیم نکرده است و یا اینکه نتوانسته است اسناد و ادله را در زمان تعیین شده به دادگاه ارائه نماید، بعلاوه جهت انجام دعاوی حقوقی خود از وکیل حقوقی استفاده نکرده است، در دادگاه پیروز نمی شود و حق مسلم او ضایع می گردد.

بنابر این در دعاوی حقوقی نیاز به وکیل حقوقی به صورت ضروری احساس می‌شود، استفاده از وکیل حقوقی ایا گرفتن مشاوره از وکلای متخصص حقوقی در پیروزی دری اثر بسیار زیادی دارد.

 

دعاوی ایرانیان خارج از کشور

وکیل ایرانیان خارج از کشور در ایران،وکالت ایرانیان خارج از کشور،وکیل ایرانیان مقیم خارج از کشور

از دیگر علت‌های ضرورت گرفتن وکیل حقوقی برای ایرانیان مقیم خارج از کشور این است که، بسیاری از دعاوی حقوقی برای مطرح شدن در مراجع قضایی نیاز به پرداخت هزینه دادرسی دارند و چنانچه فرد نتواند درخواست خود را به نحو درست مطرح کنند و یا درخواست او مشکلاتی و ایراداتی داشته باشد، با این که هزینه را پرداخت کرده مدت زمان عضو تلف شده است اما پرونده او از سوی قاضی پیگیری و رسیدگی نخواهد شد و می بایست ایرادات را رفع نماید.
اما چنانچه دعاوی حقوقی به وسیله وکیل حقوقی در مراجع قضایی مطرح شود، از آنجایی که او وکیل حقوقی اطلاعات کامل در مورد روند مطرح نمودن دعوی دارد سعی می‌کند در طرح دعوی دکتر لازم را به کار گیرد تا روند رسیدگی به دعوی سرعت بیشتری داشته باشد و خطای و ایرادی پیش نیاید و این کار باعث می شود که خسارت کمتری متوجه موکل شوند.

اهمیت تخصص در دعاوی حقوقی

لازم به ذکر است اگر وکیل متخصص امور حقوقی تشخیص دهد که با دقت به اسناد و مدارک موکل، پرونده نتیجه خوبی نخواهد داشت در چنین شرایطی که وکیل حقوقی می توانند آن پرونده را نپذیرند و به موکل نیز پیشنهاد می کند که از مطرح نمودن این دعوی خودداری کند.هنر وکالت دعاوی حقوقی گاهی نپذیرفتن جریان غلط دادرسی است.

از آنجایی که پیچیدگی های خاصی در دعاوی حقوقی وجود دارد او پارک کردن آنها فرزند پرداخت هزینه دادرسی و همچنین زمان زیادی را برای پیگیری تا حصول نتیجه نیاز دارد، پیشنهاد ما این است که حتما این کار را به یک وکیل حقوقی بسپارید تا با خیالی راحت تر بتوانید به حق خود برسید.

انتخاب وکیل حقوقی

قبل از اینکه برای مطرح کردن دعوی و حقوقی خود اقدامی انجام می دهید می توانید از طریق فرم تماس با ما ، موضوع را مطرح کنید و مشاوره بگیرد و بعد تصمیم نهایی خود را برای این کار بگیرید.ماوکالت دعاوی حقوقی شما را می توانیم به عهده گرفته و شما را یاری نماییم .

دعاوی مالکیت فکری حجم بسیاری از دعاوی حقوقی را تشکیل می دهد اطلاعات بیشتر در این خصوص👇👇👇