وکیل چک برگشتی

وکیل چک برگشتی محل نیاز اکثر اشخاص حقیقی یا حقوقی است که به صورت اعتباری دست به انجام معاملات می زنند.منظور از معامله اعتباری خرید به نسیه یا فروش به نسیه می باشد البته در لسان رایج بازار.

چک از دسته اسناد تجاری می باشد ،به طور کلی سند تجاری نوشته ایست با مهر و امضا که در تبادلات تجاری مورد استفاده قرار می گیرد،و این معاملات ممکن است بیت تجار باشد یا غیر تاجر.

تعریف قانونی چک

چک سندی است که به موجب آن شخصی وجوه یا اعتباری را که نزد شخص دیگری دارد به نام محال علیه خوانده می شود به دارنده چک که به نام محتال خوانده می شود منتقل می کند.

صادرکننده،دارنده،و گیرنده چک ممکن است هر شخص حقیقی یا حقوقی باشد ،لیکن امروزه غالبا چک به عهده بانک ها صادر می گردد.

چک دارای انواع مختلفی است چک جاری،چک تضمین شده،چک تایید شده ،چک مسافرتی ….

با گردش اعتباری و حواله ای امروز بازار و کم تر شدن پول نقد در گردش بهتر است سوالات حقوقی مربوط به چک را از وکیل چک برگشتی که دارای تخصص در جریان پرونده های مربوط می باشد بکنید.

وصف اساسی چک

وصف اساسی اسناد تجاری که در مورد چک مشهود تر می باشد وصف تجریدی است،به این معنا که تعهد صادرکننده به پرداخت مبلغ مندرج در چک به دارنده صرف نظر از علت و منشا صدور چک می باشد،

فرض کنید دو نفر مبادرت به بیع یک دستگاه خودرو می کنند و خریدار بابت پرداخت تمام یا قسمتی از مبغ ثمن معامله چک صادر می کند ،ماهیت تعهد خریدار جهت پرداخت مبلغ چک مجزا از معامله خودرو است در مثال فوق در صورت فسخ و انفساخ و بطلان معامله خودرو چک صادره هنوز اعتبار حقوقی خود را حفظ خواهد کرد که در صورت گردش در آیادی با حسن نیت همچنان صادرکننده متعهد به پرداخت مبلغ چک در سررسید خواهد بود.

دادگاه صالح چک برگشتی

اصولا پس از برگشت خوردن چک جاری به هرعلت که غالبا به علت کسری موجودی حساب صادرکننده می باشد،جهت اقدام قضایی برای احقاق حقوق دارنده چک مسئله دادگاه صالح برای اقدام مطرح می گردد.

براساس قوانین جاری و رویه قضایی موجود این دادگاه عبارت است از دادگاه محل اقامت خوانده،دادگاه محل اقامت بانک اصلی افتتاح حساب و دادگاه محل صدور گواهی عدم پرداخت چک .

وکیل چک برگشتی یک نفر وکیل دادگستری است که در جریان صدور و گردش و اقدام قضایی در خصوص سند تجاری چک می تواند شما را یاری کند.

وکیل چک برگشتی در تهران

بسیاری از پرداخت های مربوط به روابط قراردادی یا غیرقراردادی از طریق چک انجام می گردد،حال اگر صادرکننده خلف وعده نموده و از تامین مبلغ مندرج در متن چک در تاریخ مقرر خودداری کند مشکلات مالی و حقوقی ناشی از این تخلف مطرح می گردد،وکیل چک برگشتی در تهران از اقدام در بانک تا محاکم قضایی و اجرای آرای صادره می تواند به شما مشاوره و کمک نماید.

وکیل چک قبل از اقدام حقوقی در دادگستری می تواند شما را راهنمایی کرده  تااز صرف هزینه واتلاف وقت جلوگیری نمایید.

بهترین وکیل چک در مسیر مطالبه وجه و اجرای رای و وصول چک شما را یاری نماید.

اجرائیه چک

در صورتی که چک در متن آن وصول منوط به شرط نباشد و نیز چک فوق در متنش بابت تضمین صادر نگشته باشد و گواهینامه عدم پرداخت از باب دستور عدم پرداخت موضوع قانون صدور چک اصدار نگشته باشد،دارنده می تواند از دادگاه صالح صدور اجرائیه را تقاضا نموده و بدون درگیری در جریان دادرسی پس از صدور اجرائیه از طریق اجرای احکام دادگاه صادرکننده اجرائیه مبلغ موضوع احرائیه را از محل اموال صادرکننده وصول نماید.

در صورتی که صاحب حساب شخصی به غیر از صادرکننده باشد اجرائیه به نحو تضامن صادر خواهد گشت و علیه هردو نفر توان اجرائی خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *