وکیل علامت تجاری

وکیل علامت تجاری،وکیل ابطال علامت تجاری ،وکالت علائم تجاری،وکالت تخصصی علامت تجاری ،وکیل متخصص علامت تجاری

مفهوم حقوقی جدیدی که روش حمایت و پشتیبانی از پدیده های فکری بشر انسان را بیان می کند، حقوق مالکیت فکری گفته می شود که یکی از اقلام پر فایده آن علامت تجاری است که عبارت از تصویر ،خط،شکل،نوشته ایست که تحت آن فعالیت تجاری خاصی صورت می گیرد.

وکیل علامت تجاری،وکالت علائم تجاری،وکیل متخصص علامت تجاری،بهترین وکیل علامت تجاری ،وکیل متخصص علامت تجاری ،وکیل ابطال علامت تجاری

تعریف مالکیت معنوی

مالکیت هنری و ادبی شامل آثار هنری و ادبی و تراوشات ذهنی در این زمینه می باشند. شامل علائم تجاری، انواع اختراع ها، حق کسب و پیشه در تجارت، نام های تجاری و …  می باشد. کلی پایه و اساس حقوق مالکیت فکری این است که از حقوق پدیدآورنده  آثار حمایت کنند در شرایطی را فراهم کند که صنعتگران و هنرمندان با خیالی آسوده و مطمئن اقدام به خلق آثار بهتر کنند و در چنین شرایطی همه قسمت های جامعه با اطلاع از اصالت آثار، از مزایای آن ها  بهره مند خواهند شد.

در کشور ما معمولا حقوق مالکیت فکری را با عنوان حقوق مالکیت معنوی می شناسند. ولی این چنین به نظر می رسد که به  دلیل گستردگی هم معنی کلمه معنوی،  به طوری که شایسته است حق کلمه در زمینه مالکیت فکری ادا نشده است.

به عبارتی دیگر و به قول  گفته اهل منطق، کلمه معنوی و جامع می باشد اما او مانع  نیست.  زیرا معمولاً  این کلمه در مقابل کلماتی مثل ظاهری،  سوری و مادی آورده می شود حال اینکه هدف از نوع مالکیت،  حقوقی است که از فکر و اندیشه و تعقل بشر نشات گرفته است.

ثبت مالکیت فکری،ثبت علامت تجاری

بعد از این که اثر هنری و یا نام تجاری و در کل اثر معنوی به نام شخصی ثبت شود و حمایت حقوقی نسبت به هرکدام من مصادیق حقوق مالکیت فکری( که شامل کپی رایت،  علائم تجاری،  اختراعات و…)  کسب نمود،  و اکثراً موقع  همکاری های تجاری با سایر افراد، تنظیم نمودن ای ۱ قرارداد استاندارد که قادر باشد در همه اصول و قواعد ملی و بین المللی در مورد حقوق مالکیت های فکری و همچنین پیش بینی اشراف داشته باشد،  اهمیت زیادی دارد.

قراردادهای مالکیت معنوی

قراردادهای مربوط به حقوق مالکیت فکری متنوع هستند. از جمله اینگونه قراردادها می‌توان به قراردادهای اجازه  استفاده از حقوق،  قراردادهای انتقال حقوق،  قرارداد انتقال  دانش فنی،   قرارداد فرانشیز،  قرارداد جوینت ونچر در مورد حقوق مالکیت فکری و…  اشاره نمود که هر کدام از آنها اصول و الزامات مخصوص خود را دارند که جهت تنظیم بدون خطا و درست این قراردادها لازم است که به یک متخصص حقوق مالکیت فکری حضور داشته باشد.

با توجه به اینکه ماهیت و نوع مالکیت و حق در  مورد حقوق مالکیت فکری با دیگر موارد سنتی مالکیت مانند مالکیت ماشین و یا زمین و … تفاوت های احساسی زیادی دارند بنابراین ماهیت و نوع قراردادهایی که برای آنها نیز تنظیم می شود لازم است بر اساس اصول و مقررات آن صورت بگیرد و به شکلی با مقررات هم آهنگ و تنظیم  شوند تا از مشکلات و تعارضاتی  که ممکن است در آینده پیش بیاید جلوگیری شود.

وکیل مالکیت فکری چه نقشی در حمایت از حقوق مالکیت مالکیت فکری دارد؟

در مورد نقش دولت برای حمایت و گسترش حقوق مالکیت فکری صحبت هایی شد ولی سوال اینجاست که آیا حمایت دولت دراین مورد کفایت می کند؟

در پاسخ باید بگوییم خیر به این دلیل که مخترعین و مالکان حقوق مالکیت فکری انتظار نمی رود که مثل یک وکیل  و مشاور مالکیت فکری از همه حقوق قانونی خود  آگاهی داشته باشند وزن ها استفاده کنند.

لازم به ذکر است که آگاهی از قوانین مالکیت فکری در دو مرحله اهمیت دارد

مرحله اول : ثبت حقوق مالکیت فکری

مرحله دوم :  حمایت و حراست از حقوق مالکیت فکری

با توجه به توضیحات فوق مالکان حقوق مالکیت فکری می بایست تمرکز خود را برای تولید و تکمیل علم خود کنند و سایر امور قانونی و حقوقی آثار خود را به یک وکیل و یا مشاوره حقوقی مالکیت فکری بسپارند.

زیرا معمولاً وکلای دادگستری که به مالکیت فکری و دعاوی در این زمینه تسلط کامل دارند و در این زمینه تقریباً  متخصص هستند و می‌توانیدبه آنها اعتماد کنید.

بهترین وکیل علامت تجاری،بهترین وکیل ابطال علامت تجاری

ابطال علامت تجاری در صلاحیت دادگاه عمومی حقوقی بوده و در صورت حکم بر له یا علیه متقاضی ابطال علامت تجاری رای صادره قابل تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر استان می باشد که البته دعاوی حقوقی در مرحله بدوی از باب تخصص در صلاحیت شعبه سوم دادگاه عمومی حقوقی تهران قرار گرفته است.

وکالت علامت تجاری

وکلای متخصص دفتر وکالت ما می توانند شما را در طرح دعوای ابطال علامت تجاری و نیز دفاع در مقابل دعوای ابطال از یک سو و طرح شکایت استفاده غیر قانونی از برند ثبت شده و نیز دفاع در قبال شکایت طرح شده علیه شما از سوی دیگر ،در تمامی مراحل دادرسی های فوق الذکر یاری نمایند.

،وکیل علامت تجاری در تهران