وکیل رابطه نامشروع

در اصطلاح عامیانه هرگونه روابط خارج از علقه زوجیت میان زن و مرد اجنبی را رابطه نامشروع می گویند،اما آیا همین میزان از تعریف در صورت تحقق عمل و تطابق آن با تعریف فوق برای مجازات اشخاص مرتکب رفتار کافی است؟

به نظر می رسد با توجه به حاکمیت اصل برائت و لزوم احترام به آزادی افراد در روابط شخصی و لزوم حفظ حریم خصوصی مردم هر نوع رابطه ای به شکل مطلق و عام شامل عنوان مجرمانه رابطه نامشروع و قابل مجازات نباشد.

شیوه و ماهیت بسیاری از روابط شغلی،اجتماعی و خانوادگی به گونه ایست که افراد گاها در مضان اتهام رابطه نامشروع قرار می گیرند ،البته با دفاع و توجیه متناسب به سادگی می توان در مقابل اتهامات واهی مطروحه ایستاد و کذب آن را اثبات نمود.

وکیل جرم رابطه نامشروع/زنا

تعریف قانونی زنا؟

قانونگذار زنا را جماع زن و مردی که علقه زوجیت مابین ایشان نیست و شبهه زناشویی نیز مابین آنها نباشد تعریف نموده است،لیکن زنا شدید ترین رابطه نامشروع قابل مجازات بوده و هر رابطه و دوستی ولو غیرقانونی مشمول عنوان زنا نیست.

مجازات قانونی زنا؟

در صورت اثبات جرم فوق بسته به داشتن شرایط احصان و یا رابطه خویشاونده رضایت یا عدم رضایت مرتکبین مجازات های ذیل را دارد:

اعدام یا قتل:مجازات زنای با محارم نسبی.زنای به عنف،زنا با زن پدر و زنای مرد غیر مسلمان با زن مسلمان است.

رجم:مجازات زناکاری است که شرایط احصان را داشته باشد از قبیل داشتن همسر دائمی و ….

شلاق:مجازات اولیه زناکاریست که اصطلاحا باکر بوده و مشمول موارد پیش گفته نباشد.

وکیل رابطه نامشروع در تهران

توضیحات بلا مربوط می شود به جرم زنا لیکن رابطه نامشروع موضوع قانون مجازات اسلامی فصل تعزیرات به لحاظ قبح اخلاقی و مجازات قانونی به مراتب بسیار کمتر از جرم زنا است.

مجازات رابطه نامشروع؟

اصولا جرم رابطه نامشروع مشمول عنوان تعزیر بوده و مجازات آن شلاق تعزیری است که با توجه به قانون جدید قابل تبدیل به جزای نقدی خواهدبود.

ایکن اثبات جرم و مجازات ولو بسیار ناچیز تاثیر حیثیتی منفی برای محکوم علیه داشته و غالبا عوارض اجتماعی ،شغلی و خانوادگی بسیاری دارد.

شما می توانید در صورت درگیری در پرونده های مشمول عناوین رابطه نامشروع و موارد مشابه با اخذ مشاوره حقوقی از ما یا اعطای وکالت خود به وکلای ما از خود دفاع در مقابل اتهامات مطروحه دفاع نمایید.

وکالت پرونده رابطه نامشروع

وکالت رابطه نامشروع اصولا احتیاج به تجربه عملی در وکالت تخصصی در زمینه فوق می باشد چرا که رویه دادگاه ها با توجه به تقنین مختصر و غیر مفصل از اهمیت بسیاری برخوردار است.

اصولا آشنایی با رویه قضایی در پرونده های روابط نامشروع سرنوشت پرونده را تعیین می کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *